Dobó István, egri várkapitány és püspöki udvarbíró – A tűz

„- A nép mindaddig bátor, míg minket bátraknak lát. Az a fő, hogy tartsuk a várat, míg csak van mit enniük, míg csak az idő meg nem rokkan, míg csak a király hada meg nem érkezik.

– És ha lesz mit enniük? És ha nem lesz dér októberben? És ha a király hada Győr alatt marad?”

Megtekintés

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük